מהו EFT טאפינג? image
EFT טאפינג הינה שיטה פסיכולוגית, פורצת דרך, ומבוססת על מחקר מדעי. בזכות הבסיס המדעי שלה, בשנים האחרונות, השיטה זכתה לפרסום רב, בארצות הברית, אירופה ואוסטרליה.

EFT הם ראשי תיבות של Emotional Freedom Technic, ובעברית "שיטה לשחרור רגשי". השיטה נמצאה כיעילה לטיפול בחרדות, דחק פוסט טראומטי, דיכאון ופוביות ספציפיות, ולאחרונה גם לירידה במשקל.
השיטה מתבססת על אקופונקטורה בצורת תיפוף (באנגלית tapping). אנו מתופפים בעזרת קצות האצבעות שלנו על נקודות ספציפיות בפנים ובגוף, תוך כדי חיבור פסיכולוגי לאספקטים השונים שמעודדים בבסיס העליה במשקל, ביניהם: הכמיהה למאכלים עתירי קלוריות ושומן, חווית לחץ וסטרס ביומיום (למשל עומס בכבישים, המצב הביטחוני, לחץ בעבודה או בלימודים, משפחה, ועוד), אכילה רגשית, התנגדות פנימית לפעילות גופנית, רגשות שליליים, ועוד ועוד.

למעשה,EFT טאפינג היא שיטה המשלבת אסטרטגיות קוגניטיביות עם תהליכים סומטיים, דהיינו, גופניים, המושאלים מטיפולי אקופונקטורה ומתחומים דומים. בהתאם לכך, יש מי שמתייחס ל EFT טאפינג בתור 'אקופונקטורה פסיכולוגית'. שילוב ייחודי זה, הוא שעומד בבסיס הצלחתה של השיטה, שמשנה את הבסיס ההתנהגותי, הקוגניטיבי ואף הנוירו כימיקלי של בעיות פסיכולוגיות, ושל עליה במשקל.

והתוצאות ברורות: את משתחררת רגשית מכל האספקטים הפסיכולוגיים שמעודדים עליה במשקל ושימורו, וכתוצאה מכך יורדת במשקל, ללא גיוס תמידי של כוח הרצון וללא דיאטות נוקשות.